Kiermasz białoruski w Krakowie


19 grudnia | 13:00 – 19:00
Kamienna, 8

Wstęp wolny! W celu nabycia towarów prosimy zabrać ze sobą gotówkę, opłata kartą nie przewidziana!

Nie zważając na to, że 2021 rok był trudny dla Białorusinów, my wszyscy- nasza krakowska diaspora - zdążyliśmy doświadczyć wielu cudownych chwil: koncerty, spotkania, akcje solidarności, pikniki. Serdecznie wam za to dziękujemy! Zdecydowaliśmy, że wspaniale będzie spędzić razem kończący się rok, stworzyć święto dla dorosłych i dzieci oraz wesprzeć białoruskich twórców.

Jak spędzimy ten dzień?
Jarmark/Kiermasz | 13:00 - 18:00
kiermasz to możliwość dla białoruskich twórców i rzemieślników pokazać się , a dla mieszkańców Krakowa - zapoznać się z ich twórczością, nabyć ładne prezenty na święta Bożego Narodzenia i spędzić czas wśród Białorusinów.

Nasi twórcy poprowadzą również ciekawe warsztaty

13:30 - 14:10 | 14:20 - 15:00

Warsztaty robienia pierników studia ceramiki ART-y. Uczestnicy będą mogli udekorować i zapakować duży piernik tym samym własnoręcznie stwarzając świąteczny prezent!

Koszt 20 zł.

15:10 - 15:40 | 15:50 - 16:20

Warsztaty tworzenia ozdób choinkowych z makramy od Dashdash_handmade.

Koszt 15 zł.

16:30 -17:30
Warsztaty tworzenia pocztówek z zielnika od malarki Natallia Bord.

Kurs jest bezpłatny lub za darowiznę , ale uczestnicy muszą mieć przy sobie małe nożyczki i cienki pędzelek
Impreza dla dzieci
Dla najmłodszych przygotowaliśmy prawdziwą imprezę ❤️

od 13:30 do 14:00 wszyscy razem wystroimy choinkę - bez niej ani rusz!

od 13:00 do 17:00 będzie działać kącik dziecięcy, gdzie najmłodsi będą mogli stworzyć własnoręcznie cuda: ulepić figurkę z ciasta solnego lub wyciąć ozdoby z papieru i oczywiście pobawić się!

Moment kulminacyjny naszego kiermaszu od 15:30 do 17:00 - będziemy świętować z dziećmi, odbędzie się przedstawienie z postaciami z bajek. Bohaterowie bardzo się ucieszą. gdy usłyszą wiersz lub piosenkę ew. zobaczą ładny kostium! Żeby dziecko dostało prezent, bardzo prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety, żebyśmy mogli przygotować wystarczająco prezentów dla wszystkich dzieci
Muzyka i tańce
Będziemy śpiewać i tańczyć!

13:00 - 15:30 dzichkamusic - to jest intuicyjna muzyczna improwizacja zbiorowa, którą stworzymy razem z wami. Poprzez dotyk do magicznych owoców stworzymy mnóstwo melodii, które połączą się w muzyczny rysunek stworzą atmosferę całego wydarzenia. Jednocześnie na owocach mogą grać trzy osoby. Owoce są połączone na trzy różne grupy instrumentów. Dotykając owoce tworzymy kontakt elektryczny, który za pomocą playtronica jest konwertowany na dźwięk jednego z Twoich instrumentów.

14:00 - 15:00 cudowna dziewczyna Alena nauczy tańczyć białoruskie tańce ludowe. Będzie wesoło i gorąco!

18:15 - 19:00 pod koniec wydarzenia czeka na nas koncert bożonarodzeniowy, gdzie zaśpiewamy kolędy, podzielimy się opłatkiem i będziemy życzyć sobie nawzajem cudownych i ciepłych Świąt.
Jedzenie
Z waszą pomocą proponujemy zrobić słodki stół- miejsce, gdzie będzie można podzielić się jedzeniem, napić się ciepłej herbaty i poplotkować! Przynoście swoje smakołyki!

14:00 - 15:30 odbędzie się konkurs na najlepszy poczęstunek! Przynieś własne ciasta, a następnie skontaktuj się z naszym punktem informacyjnym, który powie Ci, jak wziąć udział. Pozostali - przygotujcie brzuszki- łakomczuszki do wybrania zwycięzcy! Na trzech najlepszych kucharzy czekają nagrody i uznanie.


Solidarność | 13.00 - 16.00
Więźniowie polityczni na Białorusi potrzebują naszego wsparcia. Proponujemy razem napisać do nich listy z świątecznymi życzeniami. Przynieśmy wszyscy pocztówki i znaczki pocztowe, a my w sposób zorganizowany wyślemy je poźniej
Loteria i licytacja
Tym razem w ramach kiermaszu bożonarodzeniowego można będzie można wziąć udział w aukcji charytatywnej. Dla aukcji wybraliśmy unikalne rzeczy, które będą idealnym prezentem świątecznym. Rodzynkiem aukcji będą obrazy białoruskich malarzy - część środków aukcji za obrazy trafi do rąk autorów. W taki sposób można okazać wsparcie białoruskim artystom.

Dla tych, co lubią loterie mamy niespodziankę - swiąteczną loterie, a ramach której można wygrać kilka ciekawych prezentów: unikatowe rzeczy z motywem biało-czerwono-białym, obraz z wystawy. Bilet loterii można nabyć na naszym kiermaszu.

Wszystkie zebrane środki będą wykorzystane do pokrycia kosztów wydarzenia oraz na organizację kolejnych spotkań.

17:30 - 18:00 - losowanie
18:00 - 18:15 - wyłonienie zwycięzców loterii

Razem jesteśmy silni!
Utalentowani rzemieślnicy
FAQ
Gotówka czy karta?
Niestety nie będzie możliwości płacenia kartą, dlatego prosimy o zabranie gotówki. Najbliższe bankomaty znajdują się przy ulicy Wrocławskiej 8A lub Kamiennej 18.
Co zabrać ze sobą?
Mile widziane są kostiumy dzieci, ale dorośli również mogą się przebrać, abyśmy razem mogli poczuć świątecznego ducha! Przynieś też jedzenie dla siebie lub innych uczestników wydarzenia - możesz poczęstować nowych i starych przyjaciół.
Jak dojechać?
Można dojechać do przystanku Dworzec Towarowy lub Nowy Kleparz, a wokół budynku zobaczysz wskazówki.
Czy jest parking?
Tak! Możesz wjechać na teren tuż obok budynku i zostawić tu swój samochód.
A co z ograniczeniami dotyczącymi Covid?
Przestrzeń jest wystarczająco duża, aby pomieścić wiele osób oraz nie naruszać żadnych ograniczeń. Ale w trosce o nasze bezpieczeństwo prosimy wszystkich o założenie maseczek i zabranie paszportu covid, jeśli taki posiadasz.
Czy na kiermaszu będzie można kupić jedzenie i napoje?
Będą napoje: w przestrzeni znajduje się bar. Lepiej jednak zabrać ze sobą własne jedzenie, żeby nie chodzić głodnym. Przypominamy również o konkursie na najlepsze ciasto! Możesz pokazać swoje umiejętności kulinarne i wygrać nagrody, a także sławę i uznanie degustatorów :)
Czy można przychodzić ze zwierzętami?
Oczywiście! Zawsze jesteśmy pets-friendly, więc Twój zwierzak nie musi się nudzić w domu.
Czy jest tam szatnia, w której można zostawić rzeczy?
Na parterze będą wieszaki, a na piętrze osobne pomieszczenie. Możesz zapytać o to dziewczyny w centrum informacyjnym lub wolontariuszy.
Jak mogę pomóc?
Możesz zostać wolontariuszem pisząc do nas na portalach społecznościowych - przydałaby się nam pomóc w dniu imprezy, a także przed i po niej. Zbieramy również pieniądze na prezenty dla dzieci, można je wpłacać tutaj. Dziękujemy!
Muzyka
Oto nasza ulubiona sylwestrowa playlista. Wczuj się w nastrój wcześniej ❤️
Nasze profile w sieciach społecznościowych
Dołącz do nas w sieciach społecznościowych by śledzić najnowsze wiadomości!
mail@bialorusiniwkrakowie.pl