POMOC UCHODŹCOM
Od czasu rozpoczęcia portestów na Białorusii do Polski przyjechało około tysiąca uchodźców. Nie możemy tego faktu zignorować, dlatego też cała nasza społeczność pomaga przyjeżdżającym Białorusiom i Białorusinkom.

Jeżeli chcesz pomóc, wybierz którykolwiek z poniższych sposobów.
Pomoc finansowa
Pomagamy finansowo ofiarom represji politycznych, które były zmuszone opuścić Białoruś i obecnie przebywają w Krakowie. Pomagamy im w zakresie wydatków na mieszkanie, jedzenie i inne niezbędne rzeczy. Okazujemy również wsparcie Białorusinom i Białorusinkom w ośrodkach dla cudzoziemców.

WSPARCIE FINANSOWE
Aukcja
Zapraszamy do wzięcia udziału w aukcji, w której każdy może znaleźć coś przydatnego lub po prostu ładnego, a jednocześnie pomóc potrzebującym!

W jaki sposób i dla kogo zorganizowana jest aukcja?

Wszystkie pieniądze z aukcji są przekazywane na rzecz pomocy uchodźcom w Krakowie i w Polsce, czyli: na opłaty związane z wynajmem mieszkań, artykuły spożywcze, opiekę medyczną i inne tym podobne wydatki.
AUKCJA
Pomoc bezpośrednia
Pordukty spożywcze. Jak to działa? Skontaktujemy Cię z osobą (lub rodziną), dla której możesz zrobić zakupyspożywcze na tydzień bądź dwa. Przykładową listę zakupów znajdziesz tutaj.

Odzież i produkty gospodarstwa domowego. Niestety nie posiadamy miejsc, w którym moglibyśmy gromadzić podarowane rzeczy, więc pracujemy z konkretnymi potrzebami, koncentrując się na liście i szybkiej dostawie.

Poszukiwanie pracy w pełnym wymiarze lub pracy dorywczej. Niezwykle istotny punkt, z którym wiążą się pewne trudności. Jeżeli masz pomysł na zatrudnienie, badź ofertę pracy - napisz do nas!

Wsparcie językowe na codzień i w sytuacjach formalnych. Możesz okazać wsparcie poprzez pójscie razem do urzędu imigracyjnego i pomóc w zrozumieniu oficjalnej korespondencji. Albo zwyczajnie pójść na spacer po mieście lub zorganizować małą wycieczkę. Bywa, że osoby przebywające z dla od Ojczyzny i rodziny potrzebują po porstu rozmowy
CHCĘ UDZIELIĆ POMOCY BEZPOŚREDNIEJ
Отчеты и новости
Nasze profile w sieciach społecznościowych
Dołącz do nas w sieciach społecznościowych by śledzić najnowsze wiadomości!
mail@bialorusiniwkrakowie.pl
Made on
Tilda