NASZE INICJATYWY
Obecnie nasza społeczność pracuje nad następującymi inicjatywami:
Akcje solidarności
Przerpowadziliśmy wiele akcji spolidarności w Krakowie. W każdą niedzielę wychodzimy na ulicę, by zwrócic uwagę polskiego społeczeństwa na sytuację Białorusi i wyrazić nasze wsparcie tym Białorusinom i Białorusinkom, którzy walczą o swoje prawa.

Każdy z Was może przedstawić swój pomysł na wsparcie Białorusinów w tej walce, a my pomożemy go zrealizować. Stworzyliśmy specjalny czat na kótrym możemy poruszać tematy związane z akcjami solidarności.

Dołącz do czatu, przedstaw swoje pomysły
Pomoc białoruskim uchodźcom
Wyjazdy do ośrodków dla uchodźców

Zorganizowaliśmy kilka wyjazdów do ośrodków dla uchodźców. W zakładce "Aktualności" publikujemy sprawozdania z wyjazdów.
Pomoc na miejscu


Pomagamy ze znalezieniem oraz, w niektórych przypadkach, z opłatą mieszkania dla uchodźców, kupujemy jedzenie, pomagamy w sprawach legalizacji pobytu, przy składaniu wniosku o ochronę międzynarodową, czy oddania dzieci do szkoły.

Także staramy się pomóc ze znalezieniem pracy czy w kwestii opieki medycznej w razie potrzeby.
Kursy języka polskiego


Wolontariusze społeczności zorganizowali kilka grup nauczania języka polskiego dla tych, którzy tego potrzebują.
Wsparcie informacyjne


Stworzony został internetowy bot obsługujący czat w aplikacji Telegram, dzieki któremu osoba planująca przyjazd lub nowoprzybyła do Polski może pozyskać wszelkie niezbędne informacje.
Kursy języka polskiego
Na daną chwilę nasza społeczność zorganizowała siedem bezpłatnych grup nauczania języka polskiego, by białoruscy uchodźcy mogli szybciej zaadaptować się do życia w Polsce i znaleźć pracę.

Liczba grup językowych rośnie ze wzgledu na powiekszającą się społeczność nowoprzybyłych białorusinów. Rozpoczęcie nauki języka polskiego jest niezwykle ważne. Jeżeli nie masz mozliwości opłacenia kursu językowego, napisz do nas!

Jeżeli chceszdo nas dołączyći zostać nauczycielem języka polskiego - wypełnij ankietę wolontarusza. Lektorzy są nam bardzo potrzebni!
Kultura białoruska
Nasza społeczość zajmuje się organizowaniem różnorodnych wydarzeń, począwszy od wieczorów muzycznych, pikników po wycieczk śladami kultury białoruskiej w Krakowiei i wystawy rodzimej sztuki.

Chcielibyśmy podzielić się naszą kulturą z wszelkimi innymi miejszościami i grupami etnicznymi. Jestesmy otwarci na wspólne projekty, a o tym co juz udało nam się zrealizować możesz przeczytać niżej
Nasze profile w sieciach społecznościowych
Dołącz do nas w sieciach społecznościowych by śledzić najnowsze wiadomości!
mail@bialorusiniwkrakowie.pl
Made on
Tilda