Białorusini w Krakowie
Jesteśmy grupą Białorusnów, których połączyły wydarzenia z lata 2020 r. Spotkaliśmy się - i od tego momentu pracujemy razem nad tworzeniem społeczności Białorusinów w Krakowie. Zależy nam na losach Białorusi i chcemy poprzez swoje działanie na nie wpłynąć.
Wielki Białoruski Kiermasz 2022
17 grudnia | 11:30 – 16:00
Stakkato Art Space & Music Studio / Ślusarska 9a

Nie zważając na to, że 2022 rok był trudny dla Białorusinów, my wszyscy- nasza krakowska diaspora - zdążyliśmy doświadczyć wielu cudownych chwil: koncerty, spotkania, akcje solidarności, pikniki. Serdecznie wam za to dziękujemy! Zdecydowaliśmy, że wspaniale będzie spędzić razem kończący się rok, stworzyć święto dla dorosłych i dzieci oraz wesprzeć białoruskich twórców.

Kim jesteśmy?
Jesteśmy otwartą i zgraną grupą, gdzie każdy uczestnik jest unikalny i ważny, a razem tworzymy historię Białorusinów w Krakowie.

Przygotowaliśmy odpowiedzi na najważniejsze pytania o naszej społeczności.
O nas
Co robimy?
Pracujemy na wielu płaszczyznach. Są one związane z pomocą Białorusinom i reprezentacją interesów naszej diaspory w Polsce, współpracą z Białorusinami na całym świecie.

Organizujemy różnorodne wydarzenia, skierowane na integrację Białorusinów w Krakowie oraz na popularyzację kultury białoruskiej.
WIĘCEJ O INICJATYWACH
Jak mogę pomóc?
Możesz wypełnić ankietę i zostać aktywnym członkiem społeczności lub pomóc uchodźcom białoruskim. Niżej możesz znaleźć sposób pomocy, który najbardziej Ci pasuje.
Wiadomości i wydarzenia
Nasze profile w sieciach społecznościowych
Dołącz do nas w sieciach społecznościowych by śledzić najnowsze wiadomości!
mail@bialorusiniwkrakowie.pl
Made on
Tilda